UX/UI: 5 טרנדים שאתם חייבים להכיר

החברים שלכם ישמחו שתשתפו גם אותם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
עידו יעקב

עידו יעקב

מאמר אורח

בכל שנה עולם העיצוב הדיגיטלי מתפתח ומשתנה, כל הזמן מגיעים טרדנים חדשים ורעיונות מקוריים לעיצובUX/UI . ההשפעה של כל אותם החידושים היא משמעותית וחשוב שנשאר מעודכנים לגביהם על מנת לייעל ולשפר גם את העבודה שלנו. כמעצבי ממשק וחווית המשתמש, אנחנו צריכים להביא ללקוחות שלנו את הטוב ביותר ולספק להם חווית גלישה חדשנית ויוצאת דופן.

אספנו עבורכם מספר טרדנים חדשים וחשובים ב-UX/UI לשנה הנוכחית ולשנת 2022 :

1. אנימציית תלת-מימד (3D)

הימים של תמונות 2D וטקסטים שטוחים הסתיימו. עם עיצוב ui ו-ux המשתמשים חייבים לקבל חוויה שונה וייחודית. המשחק פורש כנפיים לאפליקציות בנייד ואף לפיתוח אתרים.

המשתמשים יכולים ליהנות מחוויה מרתקת ואינפורמטיבית יותר בשילוב של אפקטים 3D. ישנן אפשרויות רבות זמינות בתכנון ui אשר יכולות להסתמך על אנימציות תלת ממדיות או צללים כדי להעניק להם מראה תלת ממדי.

2. בקרת מחווה על ידי תנועה באוויר

הרעיון הוא ליצור טרנד חדש ויוצא דופן לעיצוב ניידים הכולל פעולות שנעשות במסך מבלי לגעת בו, כמו הזזת כף היד באוויר על מנת לצלם. מסכי המגע כבר ירדו ממדף הטרדנים, יחסי גובה-רוחב של ממשקים ניידים גדלו והמשמעות של זה היא חווית משתמש טובה יותר.

אנחנו יכולים לגרום לדברים בפלאפון שלנו לקרות מבלי לגעת בו עלי ידי הזזה של היד או הקשה באצבעות. טרנד UX חדש שהופך את הטכנולוגיה לעוצמתית יותר.

3. ממשק משתמש קולי (VUI)

ממשק המופעל באמצעות קול, מאפשר למשתמשים לתקשר עם המכשיר שבידם על ידי דיבור או בפקודה קולית. הטכנולוגיה הזו של עזרים כמו Alexa, Siri ו- Google Assistant גרמו למהפכה בעיצוב ה-UI.

ממשק זה מבטל גם את הצורך של המשתמש בהקלדה וזה נחשב לטרנד המוביל כיום בתחום והעיצוב שלו עוצמתי אפילו יותר.

Siri לדוגמא, היא הממשק הקולי של חברת Apple, היא נמצאת בכמה מערכות הפעלה שלהם כמו iOS, iPadOS, watchOS, macOS ו- tvOS. Siri הושקה לראשונה ב-4 באוקטובר 2011 ופעילה מאז.

4. עיצוב מינימליסטי

היום המון מעצבים יעדיפו לעצב אתרים ואפליקציות בצורה כמה שפחות עמוסה, כמה שיותר נקי עם דגש על הדברים הרלוונטיים באמת. העיקרון המנחה הוא שימוש באלמנטים בסיסיים ומינימליים על מנת לתקשר בצורה קלה ויעילה יותר עם קהל המשתמשים. להשתמש בעיצוב פשוט וממוקד, למקד את המשתמש לדברים החשובים יותר באתר.

האתר של מסעדת Ginza, הוא דוגמא מעולה לאתר בעיצוב מינימליסטי. פסקאות הטקסט הן מאוד קצרות ויש תמונות גדולות ואיכותיות של השף בפעולה, כל זה שומר על עיצוב האתר מתומצת ונקי. זה יוצר מראה מתוחכם ואוורירי, דברים החשובים מאוד באתר מינימליסטי. 

צילום: zyro.com .

5. ניאומורפיזם

שילוב של חדשנות בצורה מסוימת, שימוש חכם באשליית תלת מימד ליצירת תחושה של אלמנטים בולטים. טרנד זה צבר פופולריות רבה הודות למראה העדין והחדשני שהוא מביא, שימוש בצללים, צבעים אחידים והכל בצורה יעילה לממשק נקי ומודרני.

המשתמשים וגם אנחנו נחפש תמיד את החידושים הבאים בעולם הדיגיטל ובטרדנים המשתנים כל תקופה. עיצוב חווית המשתמש (UX) יהווה עבורנו את התפיסה של לקוח לגבי האתר או האפליקציה שלנו ושיפור ממשק המשתמש (UI) יעיל עבורנו בכל זמן כדי לחדש ולהתאים את השירות שלנו ללקוחות. חשוב שנדע בכל זמן מה הם הטרדנים ומה המגמות הבולטות בתחום, זו הדרך הטובה ביותר עבורנו להבליט את מה שאנחנו מביאים לעומת מתחרים.

המידע במאמר נכתב בשיתוף Omnis, סוכנות העוסקת בשירותי UX UI  בדיגיטל ו Web development

♂︎ ♀︎ ⚥︎